WordPress Yazı Editörü Sorunu

/
/
/
278 Views

Hemen hemen bir çok webmaster wordpress tabanlı web site kullanmaktadır. WordPress uygulamasının site sahibine bir çok özellik sunduğunu, devasa bir eklenti ve tema kütüphanesi olduğunu ve daha işlevsel olduğunu bir çoğumuz biliyoruz.

WordPress sık sık yeni güncellemeler yayınlamakta, güvenlik açıklarını kapatmak için elinden geleni yapmaktadır. Fakat bazı güncellemeler de yazı editörü sorunu çok nadir de olsa görülmektedir. Bu yazımızda sizlere WordPress Yazı Editörü Sorunu ile ilgili çözümler sunacağız.

İnternet ortamında bir çok farklı çözümler bulunsa da, bazen hiçbiri fayda sağlamayabilir, verilen çoğu taktik işe yaramayabilir. Yabancı kaynaklardan bulduğumuz ve bir çok kişinin de işine yarayan yeni bir çözüm ile WordPress Yazı Editörü Sorunu ile baş edebilirsiniz.

WordPress Yazı Editörü Sorunu

Öncelikle wordpress dosyaları arasında bulunan wp-config.php dosyasını  Notepad++ ile açarak aşağıdaki satırı bulun;

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );
define( ‘COMPRESS_SCRIPTS’, false );
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

ve aşağıda verilen kodlarla değiştirin;

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);

Sorunun düzeleceğini göreceksiniz.

Ayrıca WordPress uygulamasının kendi görsel editörü çok işlevsel olmadığı için eklenti olarak ekstra bir görsel editör kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle TinyMCE Advanced, CKEditör gibi eklentileri içerik girerken işinize oldukça yarayacak görsel editörlerdir.

Eklentileri dilerseniz, wordpress kontol panelde bulunan Eklentiler > Yeni Ekle kısmından ” TinyMCE Advanced veya CKEditör” olarak aratarak hızlı bir şekilde kurup, kullanabilir veya eklenti isimlerinin üzerine tıklayarak cihazınıza indirerek, FTP den yükleyebilirsiniz.

Bu işlem için de FTP’den wp-content > Plugins yolunu takip ederek dizine kurabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

This div height required for enabling the sticky sidebar