Breaking News :

nothing found
9 Aralık 2019
ÜCRETSİZ İP TV YENİ ADRESİMİZ... EN GÜNCEL IP TV LİNKLERİ YENİ SİTEMİZDE... BURAYA TIKLAYARAK YENİ ÜCRETSİZ İP TV SİTEMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ...

WordPress Yazı Editörü Sorunu

Wordpress Yazı Editörü Sorunu

Hemen hemen bir çok webmaster wordpress tabanlı web site kullanmaktadır. WordPress uygulamasının site sahibine bir çok özellik sunduğunu, devasa bir eklenti ve tema kütüphanesi olduğunu ve daha işlevsel olduğunu bir çoğumuz biliyoruz.

WordPress sık sık yeni güncellemeler yayınlamakta, güvenlik açıklarını kapatmak için elinden geleni yapmaktadır. Fakat bazı güncellemeler de yazı editörü sorunu çok nadir de olsa görülmektedir. Bu yazımızda sizlere WordPress Yazı Editörü Sorunu ile ilgili çözümler sunacağız.

İnternet ortamında bir çok farklı çözümler bulunsa da, bazen hiçbiri fayda sağlamayabilir, verilen çoğu taktik işe yaramayabilir. Yabancı kaynaklardan bulduğumuz ve bir çok kişinin de işine yarayan yeni bir çözüm ile WordPress Yazı Editörü Sorunu ile baş edebilirsiniz.

WordPress Yazı Editörü Sorunu

Öncelikle wordpress dosyaları arasında bulunan wp-config.php dosyasını  Notepad++ ile açarak aşağıdaki satırı bulun;

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );
define( ‘COMPRESS_SCRIPTS’, false );
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

ve aşağıda verilen kodlarla değiştirin;

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);

Sorunun düzeleceğini göreceksiniz.

Ayrıca WordPress uygulamasının kendi görsel editörü çok işlevsel olmadığı için eklenti olarak ekstra bir görsel editör kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle TinyMCE Advanced, CKEditör gibi eklentileri içerik girerken işinize oldukça yarayacak görsel editörlerdir.

Eklentileri dilerseniz, wordpress kontol panelde bulunan Eklentiler > Yeni Ekle kısmından ” TinyMCE Advanced veya CKEditör” olarak aratarak hızlı bir şekilde kurup, kullanabilir veya eklenti isimlerinin üzerine tıklayarak cihazınıza indirerek, FTP den yükleyebilirsiniz.

Bu işlem için de FTP’den wp-content > Plugins yolunu takip ederek dizine kurabilirsiniz.

admin

Read Previous

Raxpeed v3 – Bilgisayar ve İnternet Hızlandırma Programı

Read Next

WordPress Güvenlik Açığı Kapatma

Leave a Reply

ÜCRETSİZ İP TV YENİ ADRESİMİZ... EN GÜNCEL IP TV LİNKLERİ YENİ SİTEMİZDE... BURAYA TIKLAYARAK YENİ ÜCRETSİZ İP TV SİTEMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ...